דרור - הדרכת טיס

טיסת היכרות

טיסת היכרות היא הטיסה הראשונה המתבצעת בקורס טיס אזרחי לרשיון טיס פרטי. מטרתה העיקרית של טיסת ההיכרות היא התנסות ראשונית בהטסת מטוס תוך קבלת חוות דעת מקצועית ומהימנה על יכולותיך ועתיד הקריירה התעופתית שלך.

טיסת היכרות מתבצעת בשדה התעופה הרצליה, מתחילה בתדריך, בו אני מסביר לך איך המטוס טס ואיך מטיסים אותו. בהמשך ניגש למטוס ונבדוק בצורה יסודית את כשירותו לטיסה. במהלך הבדיקה, נכיר את הגאי המטוס ומשטחי ההיגוי ואת תא הטייס. לאחר מכן נתיישב בתא הטייס, ניחגר, נקבל אישורים להתניע, להסיע ולהמריא ותוך זמן קצר נהיה באויר. בהמשך נגיע לאזור האימונים שהוא קוביית אויר המוקצית רק לנו, שם הגאי המטוס יעברו לידייך ואתה תהיה הטייס. ההטסה שלך תתבצע בליווי צמוד שלי, בהתבסס על מה שהוסבר בתדריך, הדגמות שלי ותיקוני טעויות. רוב הטיסה ההגאים יהיו בידייך ואתה תבצע טיסה ישרה ופניות ותרגילים נוספים שישיגו את שתי המטרות שהוזכרו.

טיסת ההיכרות, כמו כל טיסות הקורס, תותאם באופן מיטבי לך מתוך מטרה שתפיק ממנה את המירב. ככל שתצליח יותר, תקבל יותר אחריות ותהיה יותר דומיננטי בהטסה. בסיום הטיסה ננווט את המטוס בחזרה לשדה התעופה וננחת. לאחר הנחיתה, נבצע תחקיר מקיף של הטיסה בו נעבור על מה שביצענו ונחליף חוויות. אתה תספר לי איך הרגשת ואני אתן לך חוות דעת מקצועית ומהימנה על ביצועייך ועל הערכתי הכנה להמשך הקורס.

לאחר טיסת ההכרות והתחקיר, יהיו לך תשובות מלאות לכל שאלותיך, לדוגמא:

אם כבר פנית אלי וקבעת טיסת היכרות, מומלץ לפני הטיסה לקרוא בעיון את התדריך הזה. אם קראת ולא הבנת, אל דאגה. בשביל זה אנחנו נפגשים, טסים ונהנים. רשום לך את הדברים הלא ברורים ואשמח להסביר לך במהלך התדריך שלפני הטיסה.

אם הסרטון לא עובד, לחץ כאן.